PRYWATNE PORADNIE SPECJALISTYCZNE

ESPERAL

WSZYWKA ALKOHOLOWA

Żory • Męczenników Oświęcimskich 42A • tel. 32 724 73 38

NOWY BUDYNEK NA KOŃCU PARKINGU

wjazd od strony Al. Wojska Polskiego

ESPERAL wszywka alkoholowa
lek. med.

Grzegorz Suchy

Lekarz wykonujący zabieg
Cena zabiegu: 650,00 zł
cena zawiera konsultację, lek, zabieg wszycia

ESPERAL wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa nazywana również Esperalem to tabletka zawierająca organiczny związek chemiczny – disulfiram. Leczenie alkoholizmu za jej pomocą należy do metod awersyjnych, czyli mających wywoływać strach. Wszywka nie powinna być stosowana samodzielnie, ale jako element kompleksowej terapii uzależnienia. Działa w sposób bezpośredni na organizm pacjenta, powodując patologiczne zmiany w procesie metabolizmu alkoholu.
Wszywka alkoholowa w połączeniu z alkoholem powoduje zmiany w prawidłowym dotąd procesie trawienia alkoholu.
Obecność Esperalu w krwiobiegu pacjenta i jego połączenie z substancją odurzającą sprawia, że w organizmie kumuluje się aldehyd octowy. Jest to toksyczna substancja, która w normalnych warunkach zostałaby przekształcona przez enzymy wątrobowe do nieszkodliwej postaci – kwasu octowego. Zwiększone stężenie aldehydu powoduje natomiast szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Przypominają one zatrucie alkoholowe, czyli popularnego kaca. Znacznie różni się jednak ich nasilenie – są zdecydowanie silniejsze i mogą zagrażać życiu. ESPERAL wszywka alkoholowa.
Dlatego, mając wszyty Esperal, absolutnie nie wolno przyjmować żadnych ilości alkoholu. Należy także unikać słodyczy z alkoholem, płynów do higieny jamy ustnej czy nawet perfum.
Chorzy, którzy pozostają nietrzeźwi lub znajdują się w ciągu alkoholowym, nie mogą poddać się zabiegowi wszycia Esperalu. W związku z tym jako przygotowanie do „zaszycia” należy potraktować detoks alkoholowy. Przerwanie ciągu alkoholowego jest tu koniecznością. Wszycie leku do organizmu, w którym znajduje się alkohol, jest bowiem skrajnie niebezpieczne. Pacjent musi pozostawać trzeźwy przynajmniej przez okres 12 godzin przed zabiegiem.

Zanim w ciele alkoholika zaszyjemy wszywkę alkoholową, musimy upewnić się, że nie posiada on żadnych przeciwwskazań do zabiegu. W tym celu lekarz przeprowadza szczegółowe badanie oraz wywiad z pacjentem. Podczas niego należy być całkowicie szczerym. Zatajenie jakiejkolwiek informacji lub poświadczenie nieprawdy może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia. Na konsultacji konieczne jest okazanie wyników AST i ALT (badanie krwi).

Cena zabiegu: 650,00 zł.
(cena zawiera konsultację, lek, zabieg wszycia).